Si e bindi Varanen, legjenda e Manchester United që të transferohej në Old Trafford

Raphael Varane e refuzoi mundësin që të kalonte te Paris Saint-Germain dhe Chelsea, pasi kishte mendjen te Manchester United.

Mbrojtësi francez i ndau rrugët me Real Madridin pas dhjetë vitesh, duke fituar Ligën e Kampionëve disa herë dhe La Ligën.

Por, tifozët e Djajve të Kuq mund të kenë pyetur vetën se kush e ka bindur Varanen që të kalonte në Old Trafford.

VIDEO:

Sipas asaj që raporton ESPN, Darren Fletcher thuhet se e ka bindur francezin që t’i bashkohet Manchester Unitedit.

Ish-anëtari i Unitedit që fitoi pesë trofe të Ligës Premier u rikthye në klub si trajner i grupmoshave U16.

Fletcher still works alongside Solskjaer even with his new role. Image: PA Images

Ai më pas kaloi më lartë në strukturat e klubit, duke iu bashkuar ekipit të Ole Gunnar Solskjaer dhe Michael Carrick, që është ndihmës i norvegjezit.

Kështu, Ed Woodward i ka biseduar kushtet me Real Madridin, ndërsa Fletcher ato me lojtarin. /Telegrafi/

The post Si e bindi Varanen, legjenda e Manchester United që të transferohej në Old Trafford appeared first on Telegrafi.