Si promovuese e jetës vegane, Teuta Krasniqi e quan gënjeshtër të 1 prillit faktin se konsumimi i mishit i sjell proteina trupit

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi tash e sa kohë promovon një jetë të shëndetshme prej vegane.

Ajo udhëheq edhe një biznes, i cili vë në shitje të gjitha produktet për njerëzit veganë, ndërsa edhe në rrjetet sociale bën vazhdimisht thirrje që të bojkotojnë konsumimin e produkteve që nuk janë të shëndetshme.

Duke shfrytëzuar datën e prillit, që në bot njihet si dita e gënjeshtrave, Krasniqi vendosi që të ironizojë në rrjetet sociale, me faktin se konsumi i mishit sjell proteinë për ata që ushqehen me të.

VIDEO:

Foto: Teuta Krasniqi/InstaStory

Ajo ka publikuar një fotografi në InstaStory, e cila shpërndahet nga faqet e promovuesve të jetës vegane në rrjetet sociale, ku tregon efektet e dëmshme që sjell konsumi i mishit.

“Mishi ju jep proteina, budalliqe të 1 prillit! Ju jep kancer, presion të lartë të gjakut, diabet tip 2, sëmundje të zemrës, sëmundje të veshkave, mbipeshë”, shkruhet në fotografinë që Krasniqi ka ndarë me ndjekjësit.

Foto: Teuta Krasniqi/InstaStory

Tutje, Teuta ka publikuar edhe disa fotografi të tjera tërheqëse, ku shfaqej me një makijazh të veçantë nën hijet e ngjyrës së gjelbër, e cila simbolizon produktet bimore dhe jetën e shëndetshme që bëjnë veganët. /Telegrafi/

Foto: Teuta Krasniqi/InstaStory

The post Si promovuese e jetës vegane, Teuta Krasniqi e quan gënjeshtër të 1 prillit faktin se konsumimi i mishit i sjell proteina trupit appeared first on Telegrafi.