Të gjithë po pyesin se si Sadio Mane e humbi këtë mundësi për gol

Sadio Mane humbi një shans për Liverpoolin kundër Leeds, duke e gjuajtur atë mbi traversë.

Mohamed Salah i kaloi mysafirët në epërsi, duke realizuar nga një distancë e afërt në Elland Road.

Dhe partneri i tij në sulm kishte një mundësi perfekte për të dyfishuar epërsinë e skuadrës së tyre.

VIDEO:

Image: PA

Diogo Jota fillimisht e përfundoi pothuajse të gjithë punën, duke zgjedhur sulmuesin senegalez i cili nuk ishte në gjendje ta përfundonte lëvizjen me një gol.

Topi ishte pak prapa yllit të Liverpoolit, por një shans që ai me të vërtetë duhej ta përfundonte.

Tifozët në internet mendojnë se ai duhet të kishte shënuar për 2-0.

Njëri prej tyre në Twitter tha: “Dhe Salah është problemi …”

Një i dytë shkroi: “Mendoni se ‘prekjet’ nuk janë aq të lehta”.

Një i tretë shtoi: “Nëse do të ishte Werner, do të kishte mijëra llogari që do e tallnin atë”. /Telegrafi/

The post Të gjithë po pyesin se si Sadio Mane e humbi këtë mundësi për gol appeared first on Telegrafi.