Të shtëna në një bazë ushtarake amerikane në Teksas

Baza e Forcave Ajrore në San Antonio të Teksasit tani është mbyllur pjesërisht pas një bllokimi të plotë pasi dy persona qëlluan me të shtëna në drejtim të objektit.

Autoritetet e JBSA-Lackland thanë se dy persona ishin jashtë bazës kur hapën zjarr pranë Luginës së Valley High. Ata më pas u larguan nga vendi i ngjarjes në këmbë.

VIDEO:

Nuk ka asnjë gjuajtës aktiv në bazë dhe asnjë goditje nuk është konfirmuar. JBSA tha se kishte pjesëmarrës në trajnim në zonën e qitjes, por nuk u raportua për lëndime.

Baza është akoma e bllokuar, thanë autoritetet pak para orës 13:30. Rreth orës 12:30, JBSA i tha stafit që të lëviznin menjëherë.

Më shumë detaje do të dihen së shpejti, pas një konference shtypi që do të mbahet para bazës. /Telegrafi/

The post Të shtëna në një bazë ushtarake amerikane në Teksas appeared first on Telegrafi.