Tragjike, 31 vjeçarja hidhet nga ura me djalin e saj: Ajo vdes, fëmija shpëton mrekullisht

Treviso

Tragjedia ndodhi mbrëmjen e djeshme, në provincën e Treviso.

Një grua 31-vjeçare vdiq pasi u hodh nga ura Vidor, në zonën e Treviso, me djalin e saj një vit e gjysmë në krahë.

VIDEO:

Fëmija u gjet nga ekipet e shpëtimit në kushte të dëshpëruara dhe u dërgua në spitalin e Trevisos.

Foshnja një vjeç e gjysmë ka mundur të mbijetojë.

Kjo u raportua nga ekipet e shpëtimit dhe karabinierët.

Policia në Treviso ishte njoftuar nga  të afërmit e 31-vjeçares që e prisnin në shtëpi.

Duke mos i parë të mbërrinin, ata ngritën alarmin dhe u nisën në kërkim të gruas dhe fëmijës, duke gjetur makinën, një Lancia Y që ishte ndalur afër urës mbi Piave në Vidor.

Gruaja, një punonjëse me origjinë nga Vedelago, ndërroi jetë në vend, ndërsa fëmija u shpëtua dhe u transportua në spital me politrauma të ndryshme.

Ajo ishte larguar nga shtëpia mbrëmjen e djeshme, duke humbur gjurmët e saj. Kur u ngrit alarmi, karabinierët gjetën makinën e zbrazët, pranë urës mbi Piave, në Vidor, rreth pesëmbëdhjetë metra e lartë. Në breg, zjarrfikësit zbuluan trupin e gruas dhe fëmijën, i cili mbijetoi, por shumë dëmtime serioze.

Sipas informacioneve fillestare, e reja, me banim në Vedelago (Treviso), vuante nga një formë depresioni dhe për këtë arsye ajo po trajtohej në një qendër të specializuar. Ajo ishte larguar nga shtëpia për të vizituar prindërit e saj në Caerano San Marco, para aktit fatal.