Tre rahovecasit mblidhen dhe e rrahin babanë e tyre, e bëjnë për spital

dhunë

Tre persona kanë përfunduar në pranga në Rahovec gjatë ditës së djeshme nën dyshimin për dhunë në familje.

VIDEO:

Policia ka bërë të ditur se janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë-vëllezër, pasi që të njëjti dyshohet për shkak të një mosmarrëveshje, e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar-babain e tyre.

Viktima ka pësuar lëndime, të njëjtit i është ofruar tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Gjakovë.

Të dyshuarit pas intervistimit, me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.