Turqia nis arrestimin e njerëzve të Sedat Peker, mafiozit që po cenon pushtin e Erdoganit

Ekipet e Departamentit të Policisë së Stambollit kanë arrestuar gjatë ditës së sotme presidentin e shoqatës, MISIAD. Feridun Oncelin, në një operacionin në lidhje me mafiozin turk, Sedat Peker, i cili ka ditë që po publikon video teksa po pretendon se qeveria e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan është e përfshirë në krim dhe korrupsion.

Sipas lajmeve të DHA, Oncel u dërgua në Degën e Policisë Kundër Organizuar të Departamentit të Policisë së Stambollit, ku aktualisht po merret në pyetje në lidhje me Pekerin.

Sërish godet mafiozi turk, Sedat Peker: Kam mbajtur tubime elektorale për AKP-në e Erdoganit Sërish godet mafiozi turk, Sedat Peker: Kam mbajtur tubime elektorale për AKP-në e Erdoganit

VIDEO:

Ky i fundit, i cili është në agjendën e Turqisë me videot që publikoi, ishte subjekt i kuriozitetit se kujt i referohej si “president i Feridunit”. Doli se “presidenti i Feridunit” të ishte ish-kryetari i provincës së Sanliurfa, Feridun Oncel, i cili vjen nga partia MHP, raporton duvar.

Feridun Oncel, të cilit Peker i financoi udhëtimet, pushime dhe e quajti “president”, është kreu i Shoqatës së Industrialistëve dhe Biznesmenëve të Qytetit të Vendlindjes (MISIAD).

Megjithëse emri i parë i shoqatës ishte “Nacionalist”, emri i shoqatës u ndryshua në “Memleketçi” pasi Peker u lirua nga burgu. Në atë kohë, Peker doli në pah me deklaratat kundër MHP-së dhe kryetarit, Devlet Bahçeli.

Sedat Peker, 'bosi' i mafisë turke flet rreth qëndrimit në Kosovë dhe deportimit të tij Sedat Peker, 'bosi' i mafisë turke flet rreth qëndrimit në Kosovë dhe deportimit të tij

Me këto deklarata, u pohua se Peker në të vërtetë “dëshiron të shkëpusë Feridun Öncel nga MHP”. Celncel, i cili gjithashtu mori presidencën e provincës Sanlıurfa të MHP-së në vitet 1990.

Ndryshe, akuzat që 49-vjeçari ka ngritur ndaj aleatëve të Erdoganit, duke përfshirë një ish-kryeministër, zyrtarë të lartë dhe të afërmit e tyre, ndryshojnë nga korrupsioni dhe trafiku i drogës te përdhunimet dhe atentatet. /Telegrafi/

The post Turqia nis arrestimin e njerëzve të Sedat Peker, mafiozit që po cenon pushtin e Erdoganit appeared first on Telegrafi.