U kritikua se qeshi në golin e pranuar ndaj Cadizit – Lenglet u pa me lot në sy gjatë largimit nga stadiumi

Mbrojtësi i Barcelonës, Clement Lenglet është parë duke u larguar me lot në sy në barazimin 1-1 ndaj Cadizit në fundjavën e kaluar.

Vetëm pak ditë kur pranuan katër gola nga Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve, skuadra katalunase e kishte shansin që të ngjallej paksa moralisht.

VIDEO:

Atletico Madridi kishte pësuar humbje të shtunën, duke i dhënë Barcelonës dhe Real Madridit që të zvogëlojnë diferencën.

Blaugranasit dukeshin se po e fitonin takimin ndaj Cadizit, mirëpo në minutat e fundit të ndeshjes ata pranuar golin e barazimit nga mysafirët.

Alex Fernandez i dha skuadrës së tij një pikë nga pozita e qartë, aty ku Lenglet shihej si fajtor.

Qendërmbrojtësi francez u pa në makinën e tij, i rrethuar nga tifozët që përpiqeshin, gjersa ai po luftonte për të mbajtur emocionet e tij. /Telegrafi/

The post U kritikua se qeshi në golin e pranuar ndaj Cadizit – Lenglet u pa me lot në sy gjatë largimit nga stadiumi appeared first on Telegrafi.