Ulen temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Moti

VIDEO:

Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të shoqërohen edhe me riga shiu e shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius, ka njoftuar IHMK. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.