Vdiq në moshën 6-vjeçare djali që u bë sensacion në internet

DETAJE

Një djalë që u bë një sensacion viral me pyetjen “Ku po hamë?” fatkeqësisht ka vdekur në moshën gjashtë vjeçare.

Antwain Fowler, ndërroi jetë pas një beteje të gjatë me një sëmundje të quajtur enteropati autoimune, e cila ndodh kur sistemi imunitar i trupit sulmon veten.

VIDEO:

Të dielën, faqja e tij zyrtare në Instagram ndau lajmin teksa nëna e tij, Kina, i bëri një nderim të përzemërt djalit të saj të vogël.

“Dhimbja në zemrën time nuk është si asnjë tjetër. Asnjëherë në një milion vjet, zemra ime nuk është në gjoks”, tha nëna e tij duke e përshkruar dhimbjen si të padurueshme.

Postimi, i ndarë me 622 mijë ndjekësit e Antwain, që atëherë ka marrë mbi 200 mijë pëlqime, përcjell Klankosova.tv

Antwain, i njohur gjithashtu si TJ, u bë një personalitet në internet pasi nëna e tij postoi një video të tij duke e pyetur “Ku po hamë?”, e cila tani është shikuar mbi 24 milionë herë dhe është shpërndarë në të gjitha mediat sociale.

Ai është gjithashtu i njohur për pyetjen “A ke djathë që mund të ha?” nënës së tij në një tjetër video virale.

Antwain kishte pësuar 25 operacione në vetëm pesë vjet dhe ishte shtruar në spital shpeshherë për shkak të sëmundjes së tij.

Nëna e tij i përshkroi katër vitet e para të jetës së Antwain si një “luftë të përjetshme” dhe tha se ai bëri pyetjen e tij të famshme “ku do të hamë?” pas një prej udhëtimeve të tyre të shumta në spital.

Fansat e Antwain gjithashtu shkuan në Twitter për të nderuar yllin e mediave sociale dhe për të ndarë momentet e tyre të preferuara virale të tij.

[embedded content]