Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Met Gala 2021

Met Gala 2021 erdhi dhe shkoi sa hap e mbyll sytë.

Konsideruar si një nga netët më të rëndësishme në kalendarin e modës, mbledhja ekskluzive e fondeve u mbajt dje (e hënë) në New York.

Por, mungesat e yjeve që priteshin të shfaqeshin edhe këtë vit ishin të bollshme. Sarah Jessica Parker e njohur si një nga yjet që gjithmonë është në listën e personave të veshur më së miri nuk u shfaq, as Beyonce nuk ishte.

Sarah Jessica Parker mund të mos marr pjesë në Met Gala këtë vit Sarah Jessica Parker mund të mos marr pjesë në Met Gala këtë vit

VIDEO:

Por yjet përsëri u shfaqen në ato shkallë të famshme të Muzeut Metropolitane për festën me temë “Në Amerikë: Një Leksikon i Modës” , të veshur me modelet e tyre më të mira patriotike.

Më poshtë ua sjellim pamjet më të paharrueshme nga tapeti i kuq i mbrëmjes së kaluar:

Rita Ora

Billie Eilish

Kendall Jenner

Ella Emhoff

Barbie Ferreira

Megan Fox

Iman

Normani

Rihanna

Zoe Kravitz

 

The post Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Met Gala 2021 appeared first on Telegrafi.