VIDEO/ Rama i dhuron Merkelit yllin shqiptar të mirënjohjes

Kreu i qeverisë

Kreu i qeverisë Edi Rama i ka dhuruar kancelares gjermane Angela Merkel yllin shqiptar të mirënjohjes, duke vlerësuar mbështetjen që ajo i ka dhënë vendit.

VIDEO:

Teksa i dhuron yllin e medaljes, Rama i shpjegon Merkel se ai ka simbolin e Skënderbeut, që sipas tij u quajt dhe ”aleati i Krishtit”.

“Nuk do rrij të mbaj fjalim këtu se e di që ju i urreni ceremonitë, le të mjaftohemi me fotot”, thotë Rama teksa i dorëzon yllin e mirënjohjes Merkelit.

Ndërkohë Merkel nga ana e saj i shpreh kënaqësinë Ramës që kanë punuar së bashku.

Postimi i Ramës:

DANKE ANGELA, kënaqësi e veçantë t’ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike.