(VIDEO) Xhafer Tahiri tenton me forcë ta fusë një studente në provim

Kryetari i Vushtrrisë i cili është edhe profesor në Fakultetin Juridik, ka tentuar ta detyrojë një studente që të futet në provim.

Kështu shihet në një video të siguruar nga Klan Kosova.

VIDEO:

Studentja në fjalë ka deklaruar se nuk ka dashur të hyjë në provim, por se Tahiri ka provuar që me zor ta bëjë të kundërtën.

Tahiri ligjëron lënden e Historisë të Institucioneve Shtetërore dhe Juridike. /Insajderi.com

[embedded content]