Will Smith: Skenat e seksit janë pjesa më e keqe e aktrimit gjatë xhirimeve të filmave

Will Smith i ka cilësuar skenat seksi si “pjesa më e keqe e aktrimit”.

Duke u shfaqur në episodin e së premtes të “Graham Norton Show”, aktori, i cili është duke ndezur gjurmët e promovimit të filmit të tij të ri “King Richard”, foli me drejtuesin e emisionit dhe Richard Osman për pikat e ulëta të aktrimit dhe të qenit seksi në ekran.

Ylli, 53 vjeç, zbuloi gjithashtu se ai luajti një nga filmat e gruas së tij Jada Pinkett Smith para gjyshes së tij fetare dhe u sigurua se skena e saj seksuale po luhej kur aktorja, me të cilën u martua në vitin 1997, u njoftua me aktorin, shkruan DailyMail.

VIDEO:

Gjatë paraqitjes së Willit në shfaqje, ai u ul në divanin e famshëm së bashku me yllin dhe autorin e “Pointless”, Richard, 50 vjeç, i cili zbuloi hezitimin e tij për të shkruar skena seksi në romanet e tij jashtëzakonisht të njohura, pasi nuk i pëlqente t’i lexonte ato.

Ai tha: “Nuk jam i interesuar të shkruaj skena seksi. Më duket gjithmonë shumë e veçantë. Dashuria dhe romanca janë absolutisht të mira, por me të vërtetë nuk dua të lexoj për të, kështu që nuk shkruaj për të. Të gjithë ata që keni takuar ndonjëherë do të mendojnë se po shkruani për veten tuaj!”.

Will më pas i bëri jehonë ndjenjave të tij për skenat e seksit në aktrim, duke thënë: “Skenat e seksit janë pjesa më e keqe e aktrimit – kur e shikon në një film ka muzikë dhe verë, por në xhirime ka një person që mban mikrofonin, përtypet dhe shikon nga ju”.

Ylli i Hollywoodit më pas foli për shakanë e tij me Jaden, duke thënë: “Ajo do të takonte familjen time për herë të parë. Unë jam rritur në një familje shumë fetare dhe gjyshja ime Gigi është deri në fund me Jezusin”.

“Për shkak se ajo nuk e dinte se kush ishte Jada, vendosa një film të sajin dhe mendova që në momentin që të vinte Jada, gjyshja ime do të shihte skenën e dashurisë”, tha Smith.

“Ajo hyri brenda, gjyshja ime ishte në mes të skenës dhe ajo ngriti sytë dhe i tha Jadës: “Kur unë u rrita, njerëzit nuk duhej të hiqnin rrobat e tyre për të bërë një film”. Jada më mori mënjanë dhe më tha: “Pse do ta bësh këtë?”.

“Unë thashë: Ju premtoj se është qesharake, ndoshta jo tani, por një ditë kjo do të na japë vite gëzimi. Ne kemi qenë së bashku për 27 vjet dhe ajo fjalë për fjalë nuk ka qeshur një herë”, tha aktori hollivudian.

Will foli gjithashtu për rolin e babait të Venusit dhe Serena Williams në “King Richard”, duke thënë: “Ishte një mundësi e tillë për t’u zhytur në jetën e kësaj familjeje dhe për të kaluar kohë duke zbuluar historinë e tyre të mahnitshme”.

“Ai parashikoi se Venusi dhe Serena do të ishin teniset numër një dhe numër dy në botë, dy vjet para se të lindnin! Ai shkroi një plan prej 78 faqesh. Ishte një profeci vërtet e çmendur dhe kaq e mahnitshme sa është e vështirë për t’u kuptuar”, tregoi aktori. /Telegrafi/

The post Will Smith: Skenat e seksit janë pjesa më e keqe e aktrimit gjatë xhirimeve të filmave appeared first on Telegrafi.