Xhafer Tahiri tenton ta fusë me zor studenten në provim, dalin pamjet

<!–

–>

VIDEO:

Xhafer Tahiri ka tentuar ta fusë me zor studenten në provim.

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, që është edhe profesor në Fakultetin Juridik, ka pasë një mosmarrëveshje me një studente para se të hyjë në një provim.

Në videon që ka publikuar Klan Kosova shihet që Tahiri e ka kapur për krahu studentën, derisa kjo e fundit ka kërkuar që ta lëshojë.

Studentja ka thënë për Klan K ka thënë se nuk ka dashur të hyjë në provim, por se Tahiri ka provuar që me zor ta bëjë të kundërtën.

Tahiri është kryetar i degës së LDK-së në Vushtrri, ndërsa në Fakultetin Juridik është profesor i Historisë, Institucioneve Shtetërore dhe Juridike.

[embedded content]