Yjet uruan festën e Kurban Bajramit

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, ndërsa drejtuesit fetarë dhanë mesazhe paqeje në këtë ditë.

Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë ishte një mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë, duke qenë se festa e Kurban Bajramit është festë që duhet të kremtohet me të gjithë.

VIDEO:

Në ndërkohë, yjet shqiptare të skenës dhe ekranit i kanë shfrytëzuar profilet e tyre në rrjetet sociale për të shprehur urime.

Duke iu drejtuar ndjekësve të tyre, ata kanë shprehur urimet dhe kanë dhënë mesazhe në këtë ditë feste. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blerim Destani (@blerimdestani)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gold AG (@arianagushi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 2po2 (@besnik2po2)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NASER RAFUNA (@naser_rafuna)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SKIVI (@skivi_undercova)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vedat Bajrami (@vedatiofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meda (@mehdin_pergjecaj)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Agnesa Vuthaj (@agnesavuthaj)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILDA BEJLERI (@ildabejleri)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial)

The post Yjet uruan festën e Kurban Bajramit appeared first on Telegrafi.