Zyrtare: Roma shkarkon Fonsecan

Roma ka njoftuar se ka shkarkuar Paulo Fonsecan nga pozita e trajnerit.

Skuadra italiane i japi mundësi strategut që të dorëhiqej, mirëpo ai e refuzoi këtë shans.

Kështu, përmes një komunikate për shtyp, Giallorossët kanë njoftuar se kanë shkarkuar Fonseca.

VIDEO:

Fonseca refuzon të jap dorëheqje Fonseca refuzon të jap dorëheqje

“Duam ta falënderojmë Paulo Fonsecan për punën e madhe dhe udhëheqjen e treguar këto dy vite”, ka deklaruar presidenti i Romës, Dan Friedkin.

Sidoqoftë, Fonseca do jetë në krye të Romës deri në fund të sezonit dhe pasuesi i tij thuhet se është Maurizio Sarri. /Telegrafi/

The post Zyrtare: Roma shkarkon Fonsecan appeared first on Telegrafi.