Zyrtare: Sevilla nënshkruan me Coronan nga Porto

Klubi spanjoll, Sevilla ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin me Jesus Manuel Corona nga Porto.

Sevilla ka transferuar lojtarin meksikan për një shifër që thuhet se është rreth tre milionë euro.

VIDEO:

Njoftimi i transferimit erdhi nga vet klubi andaluzian me anë të faqeve të tyre zyrtare.

“Sevilla FC është e lumtur të njoftojë se klubi ka arritur një marrëveshje me FC Porto për nënshkrimin e Jesus Manuel Corona (Hermosillo, 6 janar 1993)”.

“Meksikani, i cili ka një pasaportë portugeze, luan në krahun e djathtë dhe do të qëndrojë në klub deri në vitin 2025”, thuhet në njoftimin e klubit spanjoll.

Corona ka luajtur për gjashtë sezone e gjysmë të Porto, ku ka shënuar 287 paraqitje dhe ka shënuar 31 gola. /Telegrafi/

The post Zyrtare: Sevilla nënshkruan me Coronan nga Porto appeared first on Telegrafi.