Zyrtari i lartë ushtarak amerikan: Jashtëtokësorët po interesohen për energjinë tonë bërthamore

Jashtëtokësorët jo vetëm që po na vizitojnë, por janë shumë të interesuar për objektet bërthamore amerikane. UFO-të janë parë pranë objekteve bërthamore ose në vendet e provave të armëve të tilla. Kjo pretendohet nga zyrtari i inteligjencës i ngarkuar me hetimin e këtyre fenomeneve.

Duke folur për Washington Post, Luis Elizondo, ish-drejtori i Programit të Identifikimit të Kërcënimeve Hapësinore Ushtarake (AATIP), zbuloi se UFO-të, kushdo që i operonte, ishin “të magjepsur nga energjia bërthamore”.

“Ekziston një lloj lidhje midis këtyre UFO-ve dhe teknologjisë sonë bërthamore, domethënë impiantit për prodhimin e energjisë dhe armëve bërthamore”, tha Elizabondo për Washington Post, duke shtuar se “të njëjtat vëzhgime janë parë në vendet e tjera”, transmeton Telegrafi.

VIDEO:

Elizondo foli ndërsa Kongresi amerikan po përgatitet të marrë në konsideratë raportimet mbi UFO-t ose NZF-të (fenomene ajrore të paidentifikuara). Raporti u porosit nën administrimin e ish-presidentit amerikan, Donald Trump vitin e kaluar dhe u përpilua nga Pentagoni. Raporti nuk do të konfirmojë ose mohojë që anija kozmike është e huaj, sipas klipeve të zbuluara nga gazetarët javën e kaluar.

Megjithëse disa pretendojnë se UFO-të u filmuan përsëri në vitet 1950, ushtria në përgjithësi e kundërshtoi atë dhe ishte më e prirur për një teori tjetër: se ajo ishte në të vërtetë një teknologji shumë e përparuar e zhvilluar nga kundërshtarët e SHBA-së. Elizondo nuk është i sigurt për këtë. Imazhet që ai pa sugjerojnë teknologji “që mund të jetë diku midis 50 dhe 1000 vjet përpara nesh”.

“Kjo teknologji tejkalon gjithçka që kemi në inventarin tonë dhe, ne jemi shumë të sigurt, gjithçka që kanë kundërshtarët tanë të huaj”, tha ai.

Ndryshimet e shpejta në drejtim të këtyre anijeve kozmike e kanë hutuar Elizondon dhe ai beson se njerëzit nuk mund ta durojnë atë dhe as teknologjia njerëzore nuk mund ta bëjë këtë. Shpejtësia e fluturimit gjithashtu tejkalon shumë atë që është e arritshme për ne. Për më tepër, UFO-të duket se kanë aftësinë të fshihen nga vëzhguesit njerëzorë dhe të veprojnë në çdo medium – ajër, ujë ose vakum të hapësirës – pa kompromentuar performancën.

Deri vonë, dukej e pabesueshme që një ish zyrtar ushtarak fliste kaq sinqerisht për UFO-t. Por tani shumë zyrtarë amerikanë flasin hapur për këtë. /Telegrafi/

The post Zyrtari i lartë ushtarak amerikan: Jashtëtokësorët po interesohen për energjinë tonë bërthamore appeared first on Telegrafi.